Soja w paszach Red Mills

Porady żywieniowe

Czy w paszach Red Mills jest stosowana soja z upraw GMO?

Tak, soja jest z GMO.

Nie używamy soi wolnej od GMO z kilku powodów – przede wszystkim dlatego, że praktycznie cała soja uprawiana na świecie jest genetycznie modyfikowana.

Znalezienie soi niemodyfikowanej jest nie tylko trudne, ale też ogromnie kosztowne, a dodatkowo nikt nie jest w stanie zagwarantować na 100%, że będzie rzeczywiście wolna od GMO z powodu sposobu transportowania i przechowywania surowców a także dlatego, że często soja wolna od GM jest uprawiana na polach obok GMO .

Po drugie, większość klientów nie jest skłonna płacić wyższej ceny (tym bardziej, że ceny surowców przez cały czas rosną), a co więcej, nie wykazano żadnych skutków ubocznych na koniach, podczas, gdy zanotowane negatywne skutki niepodawania odpowiedniej dawki aminokwasów.

Tak więc, w przypadku soi lepiej trzymać się dewizy, że “lepszy znany diabeł niż nieznany” – wiemy, że niedostarczenie prawidłowej ilości aminokwasów skutkuje negatywnymi efektami, podczas gdy dostarczanie tych aminokwasów z soi genetycznie modyfikowanej nie daje skutków ubocznych.

Na każdym opakowaniu paszy Red Mills zawarta jest informacja o pochodzeniu soi także po polsku.