Dodson & Horrell wprowadził nowe, ulepszone pasze dla koni.

Porady żywieniowe, , , , , , , , , , , , , , ,

Wiodący producent pasz dla koni Dodson & Horrell kontynuuje innowacyjne podejście do żywienia, wprowadzając nowe receptury pasz. Jest to najnowszy etap ciągłej ewolucji asortymentu produktów tej firmy, ponieważ zmieniają się zarówno wymagania klientów, jak i badania naukowe.

Oferta obejmuje dziewięć nowych lub ulepszonych produktów. Nowe produkty z tej serii to Elite Sport Muesli i Performance Concentrate Muesli. Zostały one opracowane po dogłębnych badaniach głównego żywieniowca, Catherine Rudenko.

“Sprawdziliśmy nasz asortyment w porównaniu z tym, czego klienci szukają obecnie dla swoich koni. Od podstawowej potrzeby spełnienia wymagań żywieniowych bez potrzeby dodatkowej suplementacji, aż do tych jeźdźców, którzy przyglądają się odżywianiu konia jako sposobowi poprawy wydajności i regeneracji “.

Elite Sport Muesli >>>

Większość koni użytkowych wymaga diety o niskiej zawartości skrobi, ale wiele z tych pasz było do tej pory bardzo monotonna. Dodson & Horrell opracował paszę wykorzystując formułę musli, która ma zarówno zapach, jak i smak i wygląd.

Każdy, kto ma nieco zestresowanego konia, rozumie, jak szybko może wycofać się z karmy. “Brak smaku, ze względu na brak słodyczy, jest jednym z niebezpieczeństw związanych z podawaniem niższych diet skrobiowych. Naszym największym wyzwaniem było wyprodukowanie odpowiedniej paszy, którą zjadłby nawet najbardziej wybredny koń, i wybieraliśmy bardzo wybredne konie – ale wyniki mówią same za siebie. ” – podkreśla Catherine Rudenko.

Performance Concentrate Muesli >>>

Ta nowa mieszanka została stworzona, aby zaspokoić potrzeby koni, które niekoniecznie potrzebują pełnych racji żywieniowych.  Pasza atrakcyjny wizualnie, wykorzystuje antyoksydanty pochodzenia roślinnego, a także pakiet wspomagający jelita. Zawiera również wysoki poziom biotyny, która jest jednym z najczęściej dodawanych z pośród suplementów.

“To bardzo elastyczny rodzaj paszy, ponieważ możesz go zmieszać z owsem. Można ją karmić tak, jak jest jej przeznaczenie,  jako pasze mniej energetyczną, ale jeśli jeździec od czasu do czasu chce nieco podnieść poziom energii u konia, na przykład w trakcie imprezy lub wydarzenia, może dodać owies. “

Catherine dostrzegła lukę na rynku: “Przed Performance Concentrate Muesli były tylko standardowe pasze lub balansery. Elastyczność umożliwia dostosowanie do różnych sytuacji. “

Nowy asortyment pasz jest już dostępny i obejmuje:

Po więcej szczegółów i dostępności produktów skontaktuje się z nami